СУЧАСНІСТЬ

      Структурний підрозділ «Дніпропетровська дитяча залізниця» регіональної філії «Придніпровська залізниця» - це позашкільний навчальний заклад, який знайомить школярів із залізничними спеціальностями. Маючи багаторічний досвід роботи, сучасне обладнання та висококваліфікованих інструкторів у штаті, Мала Придніпровська впевнено крокує вперед, тим самим виковуючи шлях своїм вихованцям. 

       Дніпропетровська дитяча залізниця є першою на теренах України і другою у пост-радянському просторі. Пронісши крізь роки величну славу, мала магістраль за свою історію існування випустила понад 50 тис. юних залізничників, які в майбутньому продовжили навчання у вищих навчальних закладах залізничного транспорту, а потім були працевлаштовані на Придніпровську залізницю й інші залізниці колишнього СРСР. На Придніпровській залізниці нас називають «кузнею кадрів». 
       Сьогодні Дніпропетровська дитяча залізниця – це 6 змін юних залізничників, що загалом складають близько 700 вихованців. Очолює роботу змін орган самоврядування - Рада юних залізничників, яка разом з інструкторами контролює роботу своїх колег і допомагає справлятися з труднощами. Саме такий принцип виховання перевірений роками і відзначений успіхом в роботі. 
       Всебічний розвиток вихованців забезпечує комп’ютерний («Мій комп’ютер»), краєзнавчий («Історія рідного краю»), художньо-театральний («Художнє слово»), екологічний («Екологія оточуючого середовища») та моделюючий гуртки. Наші вихованці постійно беруть участь у конференціях, форумах, семінарах дитячої залізниці, а також організовують і проводять свята та дискотеки.
       Наші юні залізничники люблять подорожувати, тому Дніпропетровська дитяча залізниця влаштовує регулярні екскурсії та поїздки з обміну досвідом роботи на дитячі залізниці України, а кращі юні залізничники нагороджуються грамотами і відзначаються подяками начальника Придніпровської залізниці. 
       Громадську ініціативу дитяча залізниця впроваджує акціями з безкоштовним перевезенням дітей – сиріт, інвалідів, малозабезпечених дітей, ветеранів війни та ветеранів праці на залізничному транспорті і, звісно, просвітницькою роботою.
        Дитяча залізниця відкриває свій сезон 1 травня і працює до 31 жовтня. За цей час юні залізничники встигають закріпити отримані на теоретичних заняттях знання й отримати певний досвід роботи на тій чи іншій посаді. А вже з листопада юні залізничники знову сідають за парти і продовжують вивчення такої важливої для країни галузі – залізничний транспорт, щоправда, більш детально. Дитяча залізниця заохочує дітей до лав юних залізничників і запрошує проїхатись дивовижним поїздом!


Перспективи навчання на ДДЗ
  •          Дитяча залізниця – навчальний заклад, де його учні почуваються себе як на великій магістральній залізниці. Юні залізничники отримують знання з основних залізничних професій, які сьогодні існують на залізничному транспорті, а також, отримавши ці знання, вихованцям надана можливість проявити їх на практиці юних залізничників влітку. Після практики юні залізничники продовжують ще більш детальне вивчення основ залізничного транспорту. 
  •          Актуальність залізничної професії полягає в тому, що залізничний транспорт - це "локомотив економіки країни", бо саме без залізниці держава не зможе існувати. Сьогодні в Україні залізничний транспорт найпопулярніший і є лідером в рейтингу за кількістю перевезень. Тому є необхідність в забезпеченні залізниць кваліфікованими працівниками.
  •          Одним із таких ступенів кваліфікації і є дитяча залізниця. Юні залізничники, що навчаються на залізниці, зможуть спробувати себе в ролі провідника вагона, начальника поїзда, чергового по станції, диктора вокзалу, оператора при черговому по станції, електромеханіка, колійного майстра, майстра СЦБ і зв'язку і навіть машиніста!
  •          Лише пройшовши певну професійну підготовку вихованці залізниці посідають певні посади і мають певні привілеї. Отже, стимул до навчання є, тим паче, що сьогодні застосовується найсучасніше обладнання і комп'ютерні класи.
  •          Наші вихованці в майбутньому стають студентами Дніпропетровського коледжу залізничної інфрастуктури (ДТЗТ), ліцею та Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна (ДІІТ). При вступі у ці заклади випускники залізниці отримують неабиякі привілеї, а згодом, здобувши  професійну освіту, стають залізничниками "великої магістралі". 
  •           Студенти залізничних навчальних закладів отримують глибокі знання ще з дитинства, а тому й у вишах вчаться на відмінно та отримують стипендії і різні високі премії. 
  •           Дитяча залізниця навчає своїх вихованців бути відповідальними, організованими, цілеспрямованими та свідомими громадянами України.                     
      На Дніпропетровській дитячій залізниці юні залізничники навчаються серйозному відношенню до справи, якою займаються!